PROGRAM 20 ianuarie 2020 -26 ianuarie 2020

Ora luni 20 ianuarie 2020
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imn

07:00 Drumul lui Leşe

Redifuzare

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere. Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

08:00 Mic dejun cu un campion

Redifuzare

Amfitrion Daniela Zeca Buzura

Producător Ileana Ploscaru Panait

09:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

(Redifuzare)

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
10:00 Obiectiv comun (R)

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Femei de 10, bărbaţi de 10
Prima parte

Femei de 10, bărbaţi de 10. Prima parte

“Magazin al.. faptelor bune!”

El va aduna laolaltă “Români de 10”, care s-au remarcat prin performanţe notabile şi gesturi emoţionante, mulţi dintre ei nefiind persoane publice. Într-un show spumos, în care vor fi promovaţi cei mai valoroşi cetăţeni ai României, poveştile emoţionante, exemplele de urmat şi divertismentul de calitate se vor întâlni, la TVR.

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
12:00 Femei de 10, bărbaţi de 10
Partea a II-a

Femei de 10, bărbaţi de 10 Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Transmisiune directă

13:30 România… în bucate

Redifuzare

TVR Cluj

O nouă emisiune pentru pasionaţii bucătăriei tradiţionale: „România... în bucate!”. De luni până vineri, de la ora 17.00, telespectatorii sunt invitaţi să însoţească reporterii TVR în diverse locuri din România şi să afle secretele mâncărurilor specifice zonei respective.

Jurnalist: Cătălin Blebea

Producător: Cristina Murgu

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Redifuzare

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

Studioul teritorial Cluj

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Memorialul Durerii - o istorie care nu se învaţă la şcoală

Realizator Lucia Hossu Longin

Producător Alexandru Munteanu şi Cristina Rădulescu Moiseiu

Redactor Doina Teodoru

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP

16:50 Discover Romania

* Olga Tudorache

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Guţu

Producători: Marina Afanas, Elena Guţu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:55 FILLER
munte

Crăciun în Ţara Chioarului

Redactor Gabriela Onea

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Romania 9

*Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directa

21:50* Câştigă România!

.Redifuzare

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

22:40 Câştigă România!

.Redifuzare

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:30 Avocatul dumneavoastră

TEMA: Conflicte de munca

Invitati: avocat Dragos Chirila

avocat Ioan Staiculescu

Rubrica INFO-Tema : Informatii despre practica succesorala conform sistemului juridic italian. Avocat Carmen Madlen Nedea

Moderator Angela Avram

Jurnalist Aura Iosif

Producător Angela Avram

01:00 Cantec si poveste

(.R)

Studioul teritorial Cluj

01:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 *(Prima parte )

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 * Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Guţu

Producători: Marina Afanas, Elena Guţu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 FILLER
munte

Crăciun în Ţara Chioarului

Redactor Gabriela Onea

Ora marţi 21 ianuarie 2020
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imn

07:00 Drumul lui Leşe

Redifuzare

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere. Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:50 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

08:00 Mic dejun cu un campion

Redifuzare

Amfitrion Daniela Zeca Buzura

Producător Ileana Ploscaru Panait

09:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

(Redifuzare)

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
10:00 Obiectiv comun (R)

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Guţu

Producători: Marina Afanas, Elena Guţu

11:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu

Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Transmisiune directă

13:30 România… în bucate

Redifuzare

TVR Timisoara

O nouă emisiune pentru pasionaţii bucătăriei tradiţionale: „România... în bucate!”. De luni până vineri, de la ora 17.00, telespectatorii sunt invitaţi să însoţească reporterii TVR în diverse locuri din România şi să afle secretele mâncărurilor specifice zonei respective.

Jurnalist: Cătălin Blebea

Producător: Cristina Murgu

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Redifuzare

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cantec şi poveste

*Studioul teritorial Tg.Mureş

*Moderator Cristian Ţăran

Producător Vasile Braic

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Profesionistii… cu Eugenia Voda

Producator Eugenia Voda

16:50 Discover România

* Ilarion Ciobanu

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Guţu

Producători: Marina Afanas, Elena Guţu

Transmisiune directă

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:55* FILLER
munte

Cozia între toamnă şi iarnă

Redactor: Gabriela Onea

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 România 9

*

Moderator Ionuţ Cristache

Invitat Cristian Presură, fizician

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

21:50 Câştigă România!

.Redifuzare

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

22:40 Câştigă România!

.Redifuzare

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:30 Investiţi în România!

Moderator şi producător tv Sorin Burtea
Jurnalişti tv: Raluca Amzăr, Ana Maria Ghiur, Roxana Segneanu şi Răzvan Onesa

Regizor tv Manuela Apostol

Editor coordonator Cristina Leorenţ

01:00 Cantec si poveste

Studioul teritorial Tg. Mures

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 REVIZIE TEHNICA (R)

-Rezerve:

Cap compas

Producator Elena Dinu

-Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

-Discover Romania *

Producator Cecilia Melinescu

-Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

-Filler munte

Ora miercuri 22 ianuarie 2020
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Drumul lui Leşe

Redifuzare

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:50 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

08:00 Mic dejun cu un campion

Redifuzare

Amfitrion Daniela Zeca Buzura

Producător Ileana Ploscaru Panait

09:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

(Redifuzare)

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
10:00 Obiectiv comun (R)

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Guţu

Producători: Marina Afanas, Elena Guţu

11:00 Natură şi aventură

Realizatori: Dan Păvăloiu, Dan Curean, Radu Puşcaş

(TVR Cluj-Napoca)

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Transmisiune directă

13:30 România… în bucate

Redifuzare

TVR Craiova

O nouă emisiune pentru pasionaţii bucătăriei tradiţionale: „România... în bucate!”. De luni până vineri, de la ora 17.00, telespectatorii sunt invitaţi să însoţească reporterii TVR în diverse locuri din România şi să afle secretele mâncărurilor specifice zonei respective.

Jurnalist: Cătălin Blebea

Producător: Cristina Murgu

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Redifuzare

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00* Campionatul European de patinaj artistic

Baieti-program scurt

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

17:30 Descriptio Moldaviae

Redifuzare

Studioul teritorial Iasi

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:55* FILLER
munte

Valea Morarului-

Redactor Gabi Onea

20:00 Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Exclusiv în România

(Redifuzare)

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

21:40* Campionatul European de patinaj artistic

Perechi-program scurt

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

23:20 Articolul VII

Moderator Mihaela Crăciun

Jurnalişti: Raluca Tudor şi Marian Nicola

Producător Mihaela Crăciun

00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Cantec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Natură şi aventură

Studioul teritorial Cluj

Producator Dan Pavaloiu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

04:00 Exclusiv în România

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

04:45 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 FILLER
munte

Valea Morarului-

Redactor Gabi Onea

Ora joi 23 ianuarie 2020
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Baieti-program scurt

Comentator Alina Alexoi si Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

09:30* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Perechi-program scurt

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

11:15 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Transmisiune directă

13:30 România… în bucate

Redifuzare

TVR Tg. Mures

O nouă emisiune pentru pasionaţii bucătăriei tradiţionale: „România... în bucate!”. De luni până vineri, de la ora 17.00, telespectatorii sunt invitaţi să însoţească reporterii TVR în diverse locuri din România şi să afle secretele mâncărurilor specifice zonei respective.

Jurnalist: Cătălin Blebea

Producător: Cristina Murgu

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Redifuzare

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00* Campionatul European de patinaj artistic

Dans-program impus

Comentator Monica Bucur,Alina Alexoi

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

17:15 Exclusiv în România

(Redifuzare)

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:55* FILLER
munte

Iarna pe vârful Moldoveanu

Redactor: Gabriela Onea

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Exclusiv în România

(Redifuzare)

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

21:45* Campionatul European de patinaj artistic

Baieti-program liber

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

23:25 A doua Romanie

Moderator Corina Dobre

Jurnalişti: Virginia Ghiţă, Lucian Băbeanu şi Sandrino Gavriloaia

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Liliana Văduva

00:50 Discover Romania

* Adrian Pintea

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Cântec şi poveste

Studioul teritorial Craiova

01:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

02:00 Drumuri aproape

*Studioul teritorial Timişoara

Producător Diana Bogea

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

04:00* Exclusiv în România

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

04:45 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 FILLER
munte

Iarna pe vârful Moldoveanu

Redactor: Gabriela Onea

Ora vineri 24 ianuarie 2020
06:00 Drumuri aproape

06:30* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Fete-program Scurt

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

07:00* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Dans-program impus

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

09:10* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Baieti-program liber

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

10:50 Discover Romania

* Jean Constantin

Producator Cecilia Melinescu

11:00 Regatul salbatic

Producator : Mihai Ovidiu Enea

11:30 Descriptio Moldaviae (R)

Studioul teritorial Iasi

12:00 România s-a născut la Iaşi

* Studioul teritorial Iaşi

Invitat prof.univ.dr.Gheorghe Cliveti, directorul Institutului de Istorie și Arheologie "A.D.Xenopol" din Iași Contextul internațional al Unirii Principatelor Române 200 de ani de la nașterea lui Alexandru Ioan Cuza.

Transmisiune de la manifestările oficiale organizate in Piața Unirii din Iași

La mormântul Domnitorului.

Transmisiune de la Manastirea Trei Ierarhi din Iași.

Redactori: Steliana Orășanu, Andreea Știliuc

Realizatori: Vasile Arhire, Horia Gumeni

Transmisiune directa

15:00* Campionatul European de patinaj artistic

Fete-program Scurt

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

18:15 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:55* FILLER
munte

Iarnă în Parâng

Redactor: Gabriela Onea

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

20:50* Campionatul European de patinaj artistic

Perechi-program liber

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

22:50 Discover Romania

* Jean Constantin

Producator Cecilia Melinescu

23:00* K2, MUNTELE MORŢII

Film (K2-SUA, 1991)

Regia: Franc Raddam

Cu: Michael Bienh, Matt Craven, Annie Grindlay

Dramă. Avocatul Taylor Brooks şi profesorul de ştiinţe Harold Jameson sunt prieteni de-o viaţă şi alpinişti pasionaţi. Când li se oferă ocazia să se alăture unei echipe care escaladează vârful K2-al doilea vârf ca înălţime din lume, însă considerat de mulţi mai dificil decât Everestul-cei doi se avântă în expediţie, dar vor duce o luptă crâncenă pentru a scăpa cu viaţă.

Redactor: Laura Bălan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)
00:50 Discover Romania

* Jean Constantin

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Cântec şi poveste

Studioul teritorial Timisoara

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghi

02:00* Punctul pe AZi (R)

Moderator Ileana Pirgaru şi Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

02:55 FILLER
munte

Iarnă în Parâng

Redactor: Gabriela Onea

03:00* K2, MUNTELE MORŢII

Film (K2-SUA, 1991)

Regia: Franc Raddam

Cu: Michael Bienh, Matt Craven, Annie Grindlay

Dramă. Avocatul Taylor Brooks şi profesorul de ştiinţe Harold Jameson sunt prieteni de-o viaţă şi alpinişti pasionaţi. Când li se oferă ocazia să se alăture unei echipe care escaladează vârful K2-al doilea vârf ca înălţime din lume, însă considerat de mulţi mai dificil decât Everestul-cei doi se avântă în expediţie, dar vor duce o luptă crâncenă pentru a scăpa cu viaţă.

Redactor: Laura Bălan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)
04:50 Discover Romania

*Jean Constantin

Producator Cecilia Melinescu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:50 FILLER
munte

Iarnă în Parâng (5’)

Redactor: Gabriela Onea

05:55 Imnul României

Ora sâmbătă 25 ianuarie 2020
06:00 Chipurile Romaniei (R)

Ep. 7/9: Banat şi Crişana

Redactor: Adriana Vulpe

06:55 Imnul României

09:45* Campionatul European de patinaj artistic (R)

Perechi-program liber

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

11:45* Teatrul National de Televiziune

*Vlaicu Voda de Alexandru Davilla

Adaptare dupa spectacolul Teatrului National din Bucuresti

In distributie: George Motoi, Carmen Stanescu, Aimee Iacobescu, Florin Piersic, Matei Gheorghiu, Traian Stanescu, Emil Muresan, Stefan Velniciuc, Andrei Ionescu, Eugen Cristea, Iulian Necsulescu, Mihai Niculescu, Emil Liptac, Anatolie Spinu, Gr. Mazecevschi, Gh. Oancea, Constantin Stanescu.

Costume Elena Patrascanu-Veakis

Decoruri Paul Nartnovski, Teodora Dinulescu.

Regia artistica Mihai Berechet.

Lucrare fundamental a dramaturgiei noastre clasice, piesa lui Alexandru Davilla, prin continutul sau vibrant, prezinta un aspect al luptei seculare a poporului roman pentru pastrarea fiintei nationale.

Redactor George Mladen

Teatrul Național de Televiziune este un proiect Casa de Producție TVR, difuzat pe canalele TVR

Producător coordonator Demeter András István

13:30 Portret. In memoriam George Motoi

*Producator Daniela Ciolan

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 Descriptio Moldaviae

Redifuzare

Studioul teritorial Iasi

15:00* Campionatul European de patinaj artistic

Dans-program impus

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

17:45 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Producatori Ruslan Grabari şi Vitalie Guţu

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Invingatori.Vremuri si Destine

* Redifuzare

Nicolae Botgros

Marian Nicola

20:00* Telejurnal

* Ştiri

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

21:00 Chipurile României

(Flavours of Romania-Regatul Unit, 2017-2018), episoade

Regia, scenariul, prezentator: Charlie Ottley

O fascinantă călătorie prin România, pentru a-i sublinia peisajele uluitoare, tradiţiile culturale şi culinare, istoria, flora, fauna şi pentru a trezi conştiinţa românilor ca să protejeze acest patrimoniu incredibil.

Ep. 7/9: Banat şi Crişana

Redactor: Adriana Vulpe

21:50* Campionatul European de patinaj artistic

Fete-program liber

Comentator Monica Bucur

ProducatorValentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

23:30 Descriptio Moldaviae

Studioul teritorial Iasi

00:00 Destine ca-n filme

Prezintă: Iuliana Marciuc

Producător: Iuliana Marciuc

Realizator: Silvia Ionescu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Drumul lui Leşe

Redifuzare

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

01:50* Teatru * Teatru Naţional de Televiziune (R)

* Vlaicu Voda

Redactor George Mladen

Teatrul Național de Televiziune este un proiect Casa de Producție TVR, difuzat pe canalele TVR

Producător coordonator Demeter András István


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:35 Portret George Motoi (R)

04:05 Invingatori.Vremuri si Destine (R)

Nicolae Botgros

Marian Nicola

05:35 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Ora duminică 26 ianuarie 2020
06:00 Reteaua de idoli

Producator Irina Păcurariu

06:55 Imnul României

07:00 Universul credinţei

Universul credinţei (I)

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător: Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

08:00 Universul credinţei

Universul credinţei (II)

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

09:00 Pro patria

09:30 Pescar hoinar

Prezintă: Eugen Roibu şi Ştefan Stoica

Producător şi realizator: Ligia Baboş

10:00 În grădina Danei

Jurnalist Magda Olteanu

Producător tv. Dana Constantinescu

10:35 Viaţa satului

Viaţa satului (I)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

11:50 Minutul de agricultura

12:00 Viaţa satului

Viaţa satului (II)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

13:00* Tezaur folcloric

.

Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

Producător Gheorghiţa Nicolae

13:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Cristian Petru,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 La un pas de Romania

Realizator Aura Dobre

15:00 Descriptio Moldaviae

Redifuzare

Studioul teritorial Iasi

15:30* Campionatul European de patinaj artistic

Gala

Comentator Monica Bucur

Producator Valentina Stelescu

Transmisiune directa de la Graz-Austria

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Producatori Ruslan Grabari si Vitalie Guţu

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:20 Concert “Doua Lumi”

(Concert extraordinar Stelu Enache&Ovidiu Lipan Tandarica si invitatii lor) “

20:00* Telejurnal

* Ştiri

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Reţeaua de idoli

Redifuzare

*Invitat Florin Piersic

Realizator: Irina Păcurariu

21:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

22:00* PREMIERA România, 1976

Film

Regia: Mihai Constantinescu

Scenariul: Aurel Baranga

Cu: Carmen Stănescu, Radu Beligan, Toma Caragiu, Dem Rădulescu

Comedie. Ecranizare a piesei "Travesti" de Aurel Baranga

Pe scena Teatrului Contemporan se pregăteşte premiera spectacolului "Travesti", iar directoarea Alexandra Dan se împarte cu greu între îndatoririle administrative şi repetiţiile la care trebuie să participe, ca actriţă. La toate astea se adaugă nemulţumirile soţului neglijat şi şicanele "tovarăşilor" de la minister. Pe scurt, Alexandra va avea parte de câteva zile extrem de complicate...

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
23:03 Descriptio Moldaviae

Studioul teritorial Iasi

23:30 La un pas de Romania (R)

Realizator Aura Dobre

00:00 Garantat 100%

Moderator Catalin Stefanescu

Producator Adrian Ionica

00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Tezaur folcloric

Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

Producător Gheorghiţa Nicolae

01:50* PREMIERA România, 1976

Film

Regia: Mihai Constantinescu

Scenariul: Aurel Baranga

Cu: Carmen Stănescu, Radu Beligan, Toma Caragiu, Dem Rădulescu

Comedie. Ecranizare a piesei "Travesti" de Aurel Baranga

Pe scena Teatrului Contemporan se pregăteşte premiera spectacolului "Travesti", iar directoarea Alexandra Dan se împarte cu greu între îndatoririle administrative şi repetiţiile la care trebuie să participe, ca actriţă. La toate astea se adaugă nemulţumirile soţului neglijat şi şicanele "tovarăşilor" de la minister. Pe scurt, Alexandra va avea parte de câteva zile extrem de complicate...

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
03:20 La un pas de Romania (R)

Realizator Aura Dobre

03:50 Concert “Doua Lumi”

(Concert extraordinar Stelu Enache&Ovidiu Lipan Tăndărică şi invitaţii lor) “

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

RECOMANDĂRI