PROGRAM 21 octombrie 2019 -27 octombrie 2019

Ora luni 21 octombrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
10:50 Discover Romania

* Emanoil Petruţ

Producator Cecilia Melinescu

11:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)*Prima parte

“Magazin al.. faptelor bune!”

El va aduna laolaltă “Români de 10”, care s-au remarcat prin performanţe notabile şi gesturi emoţionante, mulţi dintre ei nefiind persoane publice. Într-un show spumos, în care vor fi promovaţi cei mai valoroşi cetăţeni ai României, poveştile emoţionante, exemplele de urmat şi divertismentul de calitate se vor întâlni, la TVR.

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
12:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)* Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:50* Editie speciala

* Rezultatela alegerilor locale generale

Moderator Victoria Colesniuc

Invitat Vasile Muntean

Producator Zina Cerchez

Transmisiune directa

15:15 Cântec şi poveste

(.R)

Studioul teritorial Cluj

16:10 Memorialul Durerii - o istorie care nu se învaţă la şcoală

* Redifuzare

Realizator Lucia Hossu Longin

Producător Alexandru Munteanu şi Cristina Rădulescu Moiseiu

Redactor Doina Teodoru

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Presedinte de VOTAT

*Promovare electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Emanoil Petruţ

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Avocatul dumneavoastră

Moderator Angela Avram

Jurnalist Aura Iosif

Producător Angela Avram

01:00 Cântec şi poveste

(.R)

Studioul teritorial Cluj

01:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 *(Prima parte )

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 * Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora marţi 22 octombrie 2019
06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune direct Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu
Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

* Studioul teritorial Tg. Mureş

Producator Vasile Braic

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Profesioniştii…cu Eugenia Voda

Producator Eugenia Voda

16:50 Discover Romania

*Constantin Rauţchi

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Presedinte de VOTAT

*Promovare electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

*Constantin Rauţchi

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Investiţi în România!

Moderator şi producător tv Sorin Burtea
Jurnalişti tv: Raluca Amzăr, Ana Maria Ghiur, Roxana Segneanu şi Răzvan Onesa

Regizor tv Manuela Apostol

Editor coordonator Cristina Leorenţ

01:00 Cantec si poveste

* Studioul teritorial Tg. Mures

Producator Vasile Braic

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră R

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton Producător tv Monica Ancuța

04:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora miercuri 23 octombrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Natură şi aventură

* Sezon nou

Realizatori Dan Păvăloiu, Dan Curean şi Radu Puşcaş

(TVR Cluj-Napoca)

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Cum este limba română vorbită în spaţiul public? Vom dezbate această temă împreună cu invitaţii noştri, vloggeri din diverse domenii, comedianţi şi prezentatori de televiziune. Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători şi realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Destine ca-n filme

Prezintă: Iuliana Marciuc

Realizator: Silvia Ionescu

Producător: Iuliana Marciuc


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
16:50 Discover Romania

* Octavian Cotescu

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Presedinte de VOTAT

*Promovare electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Octavian Cotescu

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Articolul VII

Moderator Mihaela Crăciun

Jurnalişti: Raluca Tudor şi Marian Nicola

Producător Mihaela Crăciun

01:00 Cântec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00* Natură şi aventură

Realizator Dan Pavaloiu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora joi 24 octombrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00* Drumuri aproape

*Studioul teritorial Timişoara

Producător Diana Bogea

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

Studioul teritorial Craiova

15:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

16:00 Garantat 100%

*Moderator Cătălin Ştefănescu

Invitată Li Edel Koort-designer

Producător Adrian Ionică

16:50 Discover Romania

* Ilarion Ciobanu

Producător Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Presedinte de VOTAT

*Promovare electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Ilarion Ciobanu

Producător Cecilia Melinescu

23:30 Corespondent TVRi

Moderator Corina Dobre

Jurnalişti: Virginia Ghiţă, Lucian Băbeanu şi Sandrino Gavriloaia

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Liliana Văduva

01:00 Cântec şi poveste

Cântec şi poveste Studioul teritorial Craiova

01:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

02:00* Drumuri aproape

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora vineri 25 octombrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Regatul Sălbatic

(Redifuzare)

*„Regatul Sălbatic” este natura. Protecţia şi conservarea acesteia a devenit o urgenţă. Informaţiile ştiintifice actuale pot preveni distrugerea iremediabilă a naturii. Trebuie doar să le cunoaştem. Aceste informaţii sunt spuse de TVR sub forma poveştii „Regatului Sălbatic”. Copii de toate vârstele trebuie să înţeleagă ce provoacă degradarea naturii. Responsabilitatea faţă de natură se învaţă şi vine odată cu cunoaşterea.

Producător Mihai Enea

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

(Redifuzare)

Studioul teritorial Timisoara

15:55 Diasporadar

16:00 Aventura urbană

Moderator Irina Luca

Realizator Irina Luca

Producător Oana Turcu

16:50 Discover Romania

* Gheorghe Cozorici

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Presedinte de VOTAT

*Promovare electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Colecţie de scurt-metraje semnate Charles Chaplin, la 130 de ani de la naşterea marelui actor şi regizor

.

1. Charlot în "Carmen" (BURLESQUE ON CARMEN-1915) 30’

Comedie, parodie după opera lui Georges Bizet, "Carmen", în care seducătoarea ţigancă vrăjeşte un ofiţer pe nume Don Jose.

2. Charlot boxer (THE CHAMPION-1915) 30’

Comedie. Charlot îşi încearcă norocul în ringul de box şi, spre uimirea antrenorului, câştigă toate meciurile cu ajutorul unei potcoave norocoase pe care şi-o ţine în mănuşă.

3. Charlot croitor (THE COUNT-1916) 24’

Comedie. Angajat ca ucenic la un croitor, Charlot se trezeşte implicat fără voie în mascarada pusă la cale de patronul său, care pozează drept conte.

4. Viaţă de câine (A DOG'S LIFE-1918) 34’

Comedie. În timp ce hoinăreşte fără slujbă şi fără adăpost, Charlot găseşte un căţel simpatic care-i devine cel mai bun prieten şi partener de aventuri.

5. Emigrantul (THE IMMIGRANT-1917) 23’

Comedie. Pe vaporul care-l poartă spre America, un tânăr emigrant sărac este acuzat pe nedrept de furt, dar reuşeşte, în cele din urmă, să pună piciorul pe "tărâmul făgăduinţei" şi să-şi găsească şi o drăgălaşă soţie.

Redactor: Vlad Ţurcan

AUDIENŢĂ GENERALĂ (AG)

01:00 Cântec şi poveste

.

Studioul teritorial Timisoara

01:55 Diasporadar

02:00* Colecţie de scurt-metraje semnate Charles Chaplin)R
04:30 Drumuri aproape

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora sâmbătă 26 octombrie 2019
06:00 Documentar * Documentar (R)
Episodul 2/6

.Episodul 2/6

TVRi

Producator Radu Gaina

06:55 Imnul României

07:00 Drumul lui Leşe

*Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

08:00 Ferma

Nu mai aveţi loc la oraş? Încercaţi la ţară!...

Emisiune pentru actuali şi viitori tineri fermieri

Undeva în România

Secretul reușitei

Jurnalist tv: Sergiu Marinescu

Emisiune de: Viorel Popescu şi Eugen Daniel Iancu

08:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

09:00 M.A.I aproape de tine

Jurnalist Bogdan Serban Iancu

09:30 Lumea azi

Prezintă Ioana Dumitrescu

10:00 Mic dejun cu un campion

Sezonul 10, ediţia 5

Amfitrion: Daniela Zeca Buzura

Corneliu Porumboiu-regizor, scenarist şi producător de film

Azi, la Mic Dejun cu un Campion ne vom delecta în prezenţa unuia dintre cei mai titraţi regizori români contemporani, Corneliu Porumboiu. Cu o anvergură internaţională, Corneliu Porumboiu a deschis, alături de confraţi din tinerele generaţii de creatori, noi drumuri de afirmare a cinematografiei româneşti actuale. Pe 18 mai 2019 a fost prezentat în premieră mondială la Festivalul de la Cannes, în competiţie pentru La Palme d’or, filmul ’’La Gomera’’ în regia lui Corneliu Porumboiu. Este şi motivul întâlnirii noastre din această dimineaţă la Mic Dejun cu un Campion, alături de Daniela Zeca Buzura

10:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

11:00 Exclusiv în România

*Prezentator Cristian Tabără

Producători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean

11:45 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

12:00* Teatrul TV

* Baltagul de Mihail Sadoveanu

Spectacol preluat de la Teatrul Mic

Distributia: OLGA TUDORACHE, Ion Marinescu, Dan Nutu, Nicolae Pomoje, Tatiana Iekel, Virgil Marcelos, Vasile Nitulescu, Alex Lungu, Tudorel Popa, Victoria Gheorghiu, Arcadie Donos, Nicolae Ifrim, Jeana Gorea, Boris Ciornei, Ion Cosma, Vali Cios, Jean Lorin Florescu.

Adaptarea si regia artistica Radu Penciulescu

Redactor George Mladen

Producător coordonator Demeter András

13:25 Portret

* In Memoriam Olga Tudorache (n.11 oct 1929-dec. 18 oct 2017)
Olga Tudorache a impresionat publicul prin roluri complexe in teatru si film. Cu toate ca a cunoscut succesul pe scenă și a jucat mereu cu sali pline, Olga Tudorache declara ca cea mai mare implinire, este băiatul domniei sale, Alexandru Avram. Olga Tudorache a absolvit I.A.T. C, din Bucuresti in 1951, iar din acel an si pana la finalul carierei sale artistice, marea actrita a daruit publicului intreaga sa energie creatoare in toate rolurile pe care le-a facut.
Din 1976, a fost conferențiar universitar la Institutul de Artă Teatrală și Cinematografică „I. L. Caragiale”, la catedra de actorie. În 1990 a devenit profesor și a modelat numeroase promoții de actori până la pensionare, în anul 1997. Olga Tudorache, supranumită „marea doamnă a teatrului românesc“, a realizat creatii memorabile in spectacole precum „Cadavrul viu“ de Lev Tolstoi, Antigona de Sofocle, „Antoniu şi Cleopatra, Vulpile“ de Lillian Hellman, „Richard al II-lea“, „Să nu-ţi faci prăvălie cu scară“, „Efectul razelor gamma asupra anemonelor“ de Paul Zindel,. A jucat în filme: ''Tudor'' (1962), ''Răzbunarea haiducilor'' (1968), ''Bietul Ioanide'' (1979), ''Vreau să ştiu de ce am aripi'' (1983), ''Domnişoara Aurica'' (1986), ''Tusea şi junghiul'' (1990), ''Doi haiduci şi o crâşmăriţă'' (1992), ''O vară de neuitat'' (1993), ''Faraon'' (2004).
A fost distinsa in anul 2000, de presedintele Romaniei, cu Ordinul National Steaua Romaniei in grad de mare ofiter, iar in anul 2013 cu decoratia Regala Nihil Sine Deo acordata de Alteta Sa Regala, Principesa Margareta a Romaniei.
Au marturisit: regizorul Laurentiu Damian si actorii Marius Bodochi, Adriana Schiopu, Rodica Negrea, Vitalie Bantas.
Realizator Daniela Ciolan

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 Observatori la Parlamentul European

Producator Ion Stavre

15:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Drag de România mea!
Prima parte

Prima parte

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Duminica aceasta, Paul Surugiu-Fuego vă propune o ediție specială, un fel de paradă a amintirilor, totul într-o selecție din cele mai spectaculoase momente ale primului sezon „Drag de România mea!”

Sunt momente emblematice, duete inedite, cu nume de referință, care au rămas impregnate în sufletele voastre.

Veți avea ocazia să reascultați un omagiu adus muzicii ușoare românești de Fuego și Marcel Pavel.

Îi veți revedea, în interpretări de colecție, pe minunații artiști ai Corului Național de Cameră Madrigal.

Vă veți bucura de momente muzicale alături de Horia Moculescu, Dorin Anastasiu, Ianna Novac sau Felicia Filip, Sanda Ladoși, Maria Dragomiroiu, Daniela Condurache, Maria Loga, Laura Lavric, Ana Pacatiuș și Matilda Pascal Cojocărița, Sofia Vicoveanca.

Tot duminică ne reîntâlnim cu neurochirurgul Leon Dănăilă, dar și cu marea artistă a muzicii ușoare românești, minunata Mirabela Dauer!

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

17:00 Drag de România mea!
Partea a doua

Partea a doua

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Dăruieşte, Românie! (R)

Moderator şi realizator Carmen Târnoveanu

Jurnalişti: Răzvan Petrişor şi Laurenţiu Năstase

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Raluca Amzăr

20:00* Telejurnal

* Ştiri +*

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

21:00 Documentar TVRi

(Redifuzare)* Episodul 2/6 Producator Radu Gaina


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
22:00* Film, RĂZBUNAREA HAIDUCILOR România, 1968

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş

Cu: Emanoil Petruţ, Marga Barbu, Toma Caragiu, Olga Tudorache, George Constantin

Aventuri, al treilea film din "seria Haiducilor".

Muntenia, începutul secolului al XIX-lea, în plină epocă fanariotă.

După mazilirea soţului ei, Doamna Haricleea Hangerli vrea să ajungă la Stanbul, împreună cu bijuteriile cumpărate din banii furaţi de la boieri, pentru a unelti ca fiul ei să fie numit domnitor al ţării. Ea se îmbarcă pe o corabie, dar este ucisă pe drum. Între timp, pentru a reintra în graţiile sultanului, Pazvanoglu, Paşa din Vidin, decide să-i ducă acestuia copii răpiţi din satele româneşti de pe malul Dunării. Corabia paşei este sabotată de haiduci, iar copiii sunt transbordaţi pe o altă corabie, furată de haiducii lui Amza. Pe corabie au loc lupte între turci şi români, şi în cele din urmă haiducii reuşesc să-i ducă pe copii în satele de unde fuseseră furaţi.

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
23:30 Regatul salbatic

Producator Cecilia Melinescu

00:00 Destine ca-n filme


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

01:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

02:00* Film, RĂZBUNAREA HAIDUCILOR România, 1968

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş

Cu: Emanoil Petruţ, Marga Barbu, Toma Caragiu, Olga Tudorache, George Constantin

Aventuri, al treilea film din "seria Haiducilor".

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:30 Regatul salbatic

Producator Mihai Ene

04:00 TRECERE LA ORA DE IARNA (R)

ORA 4 DEVINE ORA 3

Drumul lui Leşe.

*Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Moderator Grigore Leşe

04:00 Daruieste Romanie! (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Ora duminică 27 octombrie 2019
06:00 Reteaua de idoli

Realizator: Irina Păcurariu.

Redactor: Mariana Cernăianu

06:55 Imnul României

07:00 Universul credinţei

Universul credinţei (I) (

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător: Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

08:00 Universul credinţei

Universul credinţei (II)

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

09:00 Pro patria

09:30 Universul credinţei

* Sărbătoarea Sfântului Cuvios Dimitrie cel Nou, Ocrotitorul Bucureştiului

Coordonatori: Paula Tabarca, Estela Dinca

Producator: Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directă de la Patriarhia Română

12:00 Aventura urbană

* BRĂILA

Brăila o descoperim prin amintirile invitatului nostru, Nicu Alifantis, dar și prin ochii lui Panait Istrati, cel care i-a scris poveștile și le-a împrăștiat în toată lumea. Dar vorbim și despre Brăila de azi, cu șantierul naval condus de o doamnă, cu Nava Borcea și Insula Mică, mai pitorească decât Delta, cu Teatrul Maria Filotti și un muzeu musai de vizitat. De multe ori, cât am filmat în Brăila, localnicii s-au aratat uimiți de faptul că le descoperim orașul și ne place. Uimiți sunt și de turiștii străini care își programează din timp un tur ghidat. Miza emisiunii noastre este să descopere comorile ascunse și potențialul fiecărei așezări urbane în care poposim. Vom trăi multe emoții de toamnă în această AVENTURĂ URBANĂ!

Jurnaliști: Irina Luca, Ilinca Ciobanu, Ana Preda

Producător Oana Turcu

12:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

13:00* Tezaur folcloric

Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

Producător Gheorghiţa Nicolae

13:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 La un pas de Romania

15:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Vedeta populară

*Partea I. Editia2/10

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

17:00 Vedeta populară

*Partea a II-aI. Editia 2/10

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Interviurile Telejurnalului Moldova

Producator Vitalie Gutu

19:00 CONEXIUNI

Transmisiune directa

20:00* Telejurnal

* Ştiri +*Tema zilei

Prezintă Diana Florea /Mihai Constantin

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Reţeaua de idoli

Sezonul 2 (sezon nou), ediţia 2

Cine sunt eroii filmului La Gomera, propunerea României la Oscar? Regizorul Corneliu Porumboiu șsi actrita Catrinel Menghia dezvăluie detaliile întâlnirii lor în acest proiect de succes.

Realizator: Irina Păcurariu.

Redactor: Mariana Cernăianu

21:50* Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

22:00* ŞANTAJ România, 1981

Film,

Regia: Geo Saizescu

Scenariul: Rodica Ojog-Braşoveanu, Geo Saizescu

Cu: Ileana Stana Ionescu, Sebastian Papaiani, Silviu Stănculescu

Poliţist. Ecranizare a romanului Rodicăi Ojog Braşoveanu-"Omul de la capătul firului".

"Filmul este o spectaculoasă investigaţie poliţistă, în centrul căreia se află maiorul Minerva Tutovan (Ileana Stana Ionescu), minte rece şi suflet cald, anchetator aprig, cu limba ascuţita când e vorba de ticaloşi, şi ţepi rotunjiţi când e vorba de fostul ei elev şi colaborator-Sebastian Papaiani."-Eva Sârbu-1981-Cinema.

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP

Redactor: Marian Nicola

23:40 Handbal feminin

* Liga Florilor Etapa 8

CS M Bucureşti-CS Măgura Cisnădie

Comentator Dragos Cojocaru

Producător Valentina Stelescu

Inregistrare TVR1,27 Oct ora 15,30

01:20 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:30 La un pas de Romania (R)

02:00* ŞANTAJ România, 1981

Film,

Regia: Geo Saizescu

Scenariul: Rodica Ojog-Braşoveanu, Geo Saizescu

Cu: Ileana Stana Ionescu, Sebastian Papaiani, Silviu Stănculescu

Poliţist. Ecranizare a romanului Rodicăi Ojog Braşoveanu-"Omul de la capătul firului".

"Filmul este o spectaculoasă investigaţie poliţistă, în centrul căreia se află maiorul Minerva Tutovan (Ileana Stana Ionescu), minte rece şi suflet cald, anchetator aprig, cu limba ascuţita când e vorba de ticaloşi, şi ţepi rotunjiţi când e vorba de fostul ei elev şi colaborator-Sebastian Papaiani."-Eva Sârbu-1981-Cinema.

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP

Redactor: Marian Nicola

03:36 Pescar hoinar

Prezintă: Eugen Roibu şi Ştefan Stoica

Producător şi realizator: Ligia Baboş

04:00 CONEXIUNI (R)



05:00 Interviurile Telejurnalului Moldova (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

RECOMANDĂRI